Nowy rok – zdrowe postanowienia!

Nowy rok to przeważnie postanowienia i plany na to, co zrobić żeby poprawić komfort swojego życia. Często stawiamy sobie wysokie wymagania, wierząc że tym razem się uda, jednak zapału i energii starcza na krótko. Może w tym roku zadbajcie po prostu o to, żeby tej energii nie zabrakło, a inne postanowienia zrealizują się nawet nie będziecie wiedzieć kiedy. Jak to zrobić ?

Wystarczy wprowadzić w swój codzienny harmonogram kilka nawyków, które z czasem znacząca wpłyną na jakość Waszego funkcjonowania. Nie obiecuję, że będzie to proste i szybkie, bo zanim coś stanie się nawykiem potrzebujemy wykonywać to przez około 60 dni, ale obiecuję, że różnica zaskoczy Was bardzo pozytywnie.

Od czego zatem zacząć ? Przede wszystkim od pozytywnego myślenia i zoptymalizowania dawki odpoczynku. Zadowolony i wypoczęty umysł to umysł otwarty, który lepiej radzi sobie z obowiązkami i poprawia fizyczne samopoczucie. Skąd jeszcze bierze się energia? Oczywiście z jedzenia. Warto zatem dostarczać organizmowi wartościowej energii z bogatych w minerały i witaminy produktów. W diecie powinny gościć przede wszystkim warzywa i owoce, rośliny strączkowe, białka, tzw. dobre węglowodany (cukry złożone), produkty pełnoziarniste, a także duża ilość wody. Jeśli do tej pory nie mieliście czasu o tym pomyśleć warto zacząć od oczyszczenia organizmu, więcej o naturalnym detoksie znajdziecie tutaj. Najlepszym sposobem na zmianę nawyków żywieniowych jest stopniowe wprowadzanie lub zamienianie produktów. Wtedy organizm nie odczuje efektu odstawiennego i nie będzie buntował się przed takimi zmianami.

Kolejnym ważnym krokiem w poprawie samopoczucia jest zapewnienie organizmowi wystarczającej dawki ruchu. Tutaj również nie chodzi o to, by zapisać się na wszystkie dostępne zajęcia z oferty fitnessklubów. Znajdźcie taką aktywność, która będzie sprawiała Wam przyjemność, a sami zobaczycie, jak sport potrafi być uzależniający. Poprawicie zarówno kondycję, jak i samopoczucie.Nie zapominajcie o regeneracji i odpoczynku to głównie stąd nasz organizm czerpie energię do działania. Mówi się, że sen jest najlepszym lekarstwem i jest to prawda, bo w trakcie snu organizm regeneruje się najszybciej i ładuje akumulatory.Pamiętajcie o tym, że zmiany nie muszą być natychmiastowe, na efekty czasem trzeba cierpliwie poczekać, ale uwierzcie, że warto i nawet w chwilach spadku energii pamiętajcie o tym, co już osiągnęliście.

Niech rok 2016 będzie rokiem małych ale skutecznych kroczków ku poprawie swojego zdrowia i samopoczucia!