Migrena – sposoby na ból głowy

Sposoby na migrenę

Migrena – przez większość kojarzona głównie z silnym bólem głowy, jest całym zestawem objawów, które skutecznie potrafią czasem wyłączyć nas z życia nawet na kilka dni. Przy migrenie oprócz pulsującego, zazwyczaj jednostronnego bólu głowy dochodzą często takie objawy jak: nudności, nadwrażliwość na światło i połowiczy ból twarzy. Migrenę ma charakter napadowy i może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin, a ból może nasilać się przy aktywności fizycznej.

Skąd się bierze migrena?

Migrena może być spowodowana m.in. napięciem opony twardej mózgu. Zwiększa to podrażnienie. Napadowe bóle głowy, jak często określa się migrenę przypisuje się nadmiernemu uwalnianiu się serotoniny (związku znajdującego się fizjologicznie w mózgu
i odpowiadające za utrzymanie właściwego napięcia naczyń). Na skutek tego dochodzi do patologicznych skurczów mięśni, co z kolei powoduje ból i dyskomfort. Jest szereg czynników, które mogą przyczyniać się do wywołania migreny, jak np. :

  1. stres,
  2. brak snu,
  3. niektóre składniki pokarmowe
  4. hormony,
  5. obciążenia genetyczne,
  6. warunki pogodowe
  7. bodźce zewnętrzne

Jak sobie poradzić z migreną ?

Większość z osób cierpiących na migrenę sięga po silne leki przeciwbólowe, licząc na szybki efekt. Nic dziwnego, bóle migrenowe są naprawdę nieprzyjemne i każdy sposób na poprawę samopoczucia jest dobry. Warto jednak pozbyć się dolegliwości na stałe i w zupełnie bezpieczny sposób. Wbrew pozorom jest to możliwe i potwierdzone opiniami wyleczonych  i zadowolonych pacjentów. Skutecznym sposobem jest Terapia CranioSacralna, która zajmuje się nie tylko definiowaniem przyczyn napięcia opony mózgu, ale przede wszystkim skutecznym niwelowaniem podrażnienia, a w konsekwencji usunięcia bólów migrenowych  i ich przyczyn. Terapia jest bezpieczna i bezbolesna i już pierwszy zabieg często przynosi poprawę. W dodatku nie ma to nic wspólnego z czarną magią, jest to terapia w pełni rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia. Nie czekajcie, aż ból minie sam i nie faszerujcie się niepotrzebnie chemicznymi specyfikami, skoro są naturalne sposoby na przywrócenie równowagi organizmu.