Co Ci w głowie siedzi? Czyli kość czołowa i jej znaczenie.

pokazuje ból głowy

Co Ci w głowie siedzi? Czyli kość czołowa i jej znaczenia dla naszej głowy, i kręgosłupa jest dość ciekawe. Zwłaszcza jak się słyszy lub czyta o tym po raz pierwszy. Zazwyczaj sądzi się, że kości czaszki są względem siebie całkowicie nieruchome i ich ułożenie pozostaje niezmienne przez całe nasze życie. Gdyby tak jednak było to natura wytworzyła by czaszkę, jako jednolitą kość bez szwów czaszki, które jednak występują jako połączenia poszczególnych kości z innymi w czaszce, co umożliwia mikroskopijny ruch który istnieje dzięki krążeniu płynu mózgowo-rdzeniowego.

Płyn mózgowo rdzeniowy jest swoim składem zbliżony do osocza krwi i istnieje po to aby odżywiać centralny układ nerwowy, usuwać substancje przemiany materii oraz zabezpieczać przed wstrząsami całe mózgowie i rdzeń kręgowy. Funkcję zabezpieczającą pełni wraz z oponami mózgowo-rdzeniowymi, które posiadają rozliczne przyczepy do czaszki, kręgów kręgosłupa i kości guzicznej.

               Do kości czołowej od środka przyczepia się początkowy aspekt opony mózgowo rdzeniowej czyli sierp mózgu który jest dość sztywną strukturą przechodzącą przez całą czaszkę, aż do tyłu – czyli do potylicy. Z racji swojej sztywności dość łatwo wyobrazić sobie jak ogromne możliwości do przenoszenia napięć ma sierp mózgu i wszystkie inne tkanki składające się na oponę twardą. Dlatego można spokojnie stwierdzić, że nie każdy ból głowy pochodzi od głowy ale i nie każde napięcie organizmu pochodzi od samego w sobie organizmu od czasu do czasu można się go doszukiwać w czaszce

               Objawy które sugerować mogłyby ewentualny problem wynikający z którejkolwiek kości, zazwyczaj bezpośrednio wynikają z jej zaburzenia ruchomości wobec którejś z sąsiadujących kości w szwie czaszki lub napięcia struktur opony.

               Objawy wynikające z dysfunkcji kości czołowej to między innymi:

  • ból głowy
  • Napięcie w okolicy górnej części oczodołu
  • Zaburzenia koncentracji
  • Kłopoty z pamięcią krótkotrwałą
  • Zmniejszona koordynacja ruchowa
  • Nadpobudliwość
  • Problemy z zatokami czołowymi
  • Możliwe jest również napięcie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego z racji struktur worka oponowego.

Na szczęście sama terapia kości czołowej jest dość szybka i skuteczna. Wchodzi ona w skład całej wizyty poświęconej na odnalezienie wzorca napięć w ciele ludzkim i zlikwidowaniu poszczególnych ogniw napięcia.

               Tekst jest wynikiem doświadczenia płynącego z pracy w gabinecie z ponad 23 000 Pacjentami więc z życia podpartego rozlicznymi kursami z zakresu terapii czaszkowo – krzyżowej oraz Osteopatii.